15. Tematikus csoportfoglalkozás
2014. június 24-én, kedden 9 órai kezdettel kerül sor a „Bűnmegelőzés és áldozatsegítés Budapesten, Józsefvárosi modellprogrammal” címet viselő, a Budapest Főváros Kormányhivatala, a Budapesti Rendőr-főkapitányság és a Budapest Főváros VIII. kerület Józsefvárosi Önkormányzat közös projektjének 15. tematikus csoportfoglalkozására, amely a JÁSZER (Józsefvárosi Áldozatsegítő Szakmai Együttműködési Rendszer) soron következő ülésével együttesen került megtartásra.
A programot a Józsefvárosi Önkormányzat Polgármesteri Hivatal III. em. 300. Tanácsteremében tartottuk (Budapest VIII. kerület Baross utca 63-67. szám).
A meghívottak a projekt megvalósításában részt vevő szervezetek, különös tekintettel a Budapesti Rendőr-főkapitányság, a BRFK Bűnmegelőzési Osztály, a Budapest Főváros Kormányhivatala Igazságügyi Szolgálat, valamint a Budapest VIII. kerületi Józsefvárosi Önkormányzat; a projekt megvalósításában részt vevő egyéb társzervek, mint ESZTER Ambulancia, Fehér Gyűrű Közhasznú Egyesület; illetve a Budapest Főváros Kormányhivatala Szakigazgatási Szerveinek és egyéb civil szervezeteknek a képviselői voltak.
Témája: Együttműködés az áldozatok segítéséért
Napirend:
- A meghívott civil szervezetek rövid bemutatkozása
- A JÁSZER Ügyrendjének módosítá
- Konzultáció-fórum az együttműködés további lehetőségeiről

A megjelent civil szervezetek képviselői bemutatták szervezetüket és annak tevékenységét. Így megismerhettük a hajléktalan ellátás, az emberkereskedelem, a családon belüli erőszak körében, pszichiátriai problémák esetén, nyugdíjasok részére, fiatalok számára nyújtott speciális ellátásokat, és egyben ezek nehézségeit is. Bemutatkozott:
- Budapesti Módszertani Szociális Forrásközpont
- Nyugdíjasok Budapesti Szövetsége (NYUBUSZ)
- Magyar Emberi Jogvédő Központ Alapítvány (MEJOK)
- MORAVCSIK Alapítvány
- Nem Adom Fel! Alapítvány
- Jóravaló Alapítvány
- Kapocs Alapítvány
A korábbi áprilisi rendezvényen már bemutatkozott a Rés Alapítvány, a Baptista Szeretetszolgálat, a Vöröskereszt, a Családőr egyesület, és a Kék Vonal telefonos segítő szolgálat, és röviden ismét elmondta tevékenysége lényegét.
2. A JÁSZER ügyrendjének módosítása
A JÁSZER ügyrendjének módosítása egyhangúan elfogadásra került. Ismertettük a modellprogram vázlatát is a jelenlévőknek.
3. Konzultáció-fórum az együttműködés további lehetőségeiről
A megjelent civil szervezetek az alábbi javaslatokat vetették fel:
- kapcsolatfelvétel további szervezetekkel
- anyagok kiküldése egymásnak véleményezésre
- szélesebb körben kellene terjeszteni a létezést
- további nyugdíjas-szervezetekkel felvenni a kapcsolatot