A Magyar Rendőrség KORMÁNYHIVATALOK Józsefváros

A projekt tartalma

A megvalósítás eszközei:

A bűnmegelőzés terén, az áldozatok segítése és az ismételt áldozattá válás megelőzése körében való hatékony együttműködés érdekében részletesen meg kell ismernünk egymás tevékenységét, valamint az egyes területeknek a témában szerzett tapasztalatait és módszereit.

A különböző szakterületen dolgozó szakemberek részére közös tréningeket (pl. kommunikációs, konfliktuskezelő, stb.), tematikus csoportfoglalkozások, esetmegbeszélők tartása szükséges, valamint elsősorban csoportos szupervízió biztosítására van igény.

Az áldozatok számára egyéni és csoportos kezelésekre, terápiákra van szükség, amelyeket pszichológus, és szociális munkás szakemberek fognak tartani (önismereti tréning, önvédelmi felkészítés, (sorstárssegítés), találkozók lebonyolítása).

Felkészített humán szakember vagy önkéntes segítő biztosítása a nem állami szerveknél, aki a sértettet meghallgatja, az otthoni életbe és/vagy a társadalmi és/vagy munkahelyi visszailleszkedéshez szükséges praktikus tanácsokkal látja el, fizikai segítséget, mentálhigiénés, életvezetési tanácsokat nyújt, stb..

Az áldozattá vált személyek – különösen a traumát elszenvedettek – közvetlen környezetének (család, szomszédság, munkahelyi környezet, stb.) felkészítése az áldozattal való empatikus bánásmódra, segítésre, az áldozat élethelyzetének átérzésére, visszafogadására, bevonásuk az áldozat rehabilitációjába.

A fővárosi bírák, ügyészek felkészítése az áldozatokkal való empatikus bánásmód alkalmazására, valamint arra, hogy megfelelő információval rendelkezzenek az áldozatok számára elérhető szolgáltatásokról, képesek legyenek az erről szóló eredményes tájékoztatásra.

Oldal 2/5 « Előző    [ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ]    Következő »
Asztali verzió